דבר הממונה לשנה"ל תשפ"ד

דבר ממח"ית התקשוב מחוז חיפה הגב' רוזנברג סמדר

בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים ולאורחות החיים הדיגיטליים המשתנים מדי רגע ורגע ומשפיעים עלינו במרחבים הפרטיים והחינוכיים כאחד.

אני עומדת מולכם כממחי"ת התקשוב של מחוז חיפה, מלאת שליחות, התרגשות ותקווה לסייע לכם מנהלים, רכזים ואנשי חינוך לקדם את בתיה"ס במחוז כבתי"ס מתוקשבים באורחות החיים במחוז שלנו.

התלמידים שלנו בכל שלבי הגיל, גדלים בעולם שמתקדם טכנולוגית יותר מאי פעם. הם ילדים דיגיטליים לכל דבר, מנווטים ללא מאמץ בים של מידע ואפשרויות בהישג ידם. אך יחד עם הכוח העצום הזה באה אחריות גדולה עלינו אנשי החינוך- המשימה והאחריות שלנו היא להקנות לתלמידים את הכישורים והידע הדרושים כדי לנווט, לצרוך ולשגשג בעידן הדיגיטלי הזה.

הוראה למידה ותהליכי הערכה דיגיטליים הפכו לשפה ולכלי הכרחי במערכת האקולוגית החינוכית של ימינו. למידה שכזו אינה רק תוספת לשיטות ההוראה למידה והערכה שלנו; אלא, זו חובתינו וזהו כוח בעל פוטנציאל לחולל מהפכה בדרך שבה אנו מחנכים את תלמידינו.

באמצעות שילוב הדיגיטל בתהליכי ההוראה, למידה והערכה, נוכל ליצור סביבות למידה מרתקות, מותאמות, דיפרנציאליות ודינאמית הנותנת מענה לצרכים של הלומדים וליעדי המחוז.

עם זאת, עלינו להכיר גם באתגרים הנלווים לשילוב הדיגיטל. עלינו לנווט בנוף המשתנה ללא הרף של כלים ופלטפורמות דיגיטליות, ולהבטיח שהתלמידים שלנו מצוידים במיומנויות החשיבה הביקורתית והאוריינות הדיגיטלית הדרושים כדי לשגשג בעולם המתפתח במהירות.

במיוחד בתקופה הנוכחית בה אנו נמצאים , עלינו להתבונן לעומק בתמונת המצב האישית, בית ספרית ולטפל בפער הדיגיטלי, בקרב קהילת המורים והתלמידים.


הצוות המחוזי נמצא לעזרתכם לעשייה משותפת וקידום התלמידים,מורים והקהילות השונות במחוז חיפה.


סמדר רוזנברג

ממח"ית תקשוב

מחוז חיפה