דבר הממונה לשנה"ל תשפ"ד

דבר ממח"ית התקשוב מחוז חיפה הגב' רוזנברג סמדר

בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים ולאורחות החיים הדיגיטליים המשתנים מדי רגע ורגע ומשפיעים עלינו במרחבים הפרטיים והחינוכיים כאחד.

אני עומדת מולכם כממחי"ת התקשוב של מחוז חיפה, מלאת שליחות, התרגשות ותקווה לחינוך בעידן הדיגיטלי ולהטמעתו כאורחות החיים במחוז שלנו.

התלמידים שלנו בכל שלבי הגיל, גדלים בעולם שמתקדם טכנולוגית יותר מאי פעם. הם ילדים דיגיטליים לכל דבר, מנווטים ללא מאמץ בים של מידע ואפשרויות בהישג ידם. אך יחד עם הכוח העצום הזה באה אחריות גדולה עלינו אנשי החינוך- המשימה והאחריות שלנו היא להקנות לתלמידים את הכישורים והידע הדרושים כדי לנווט, לצרוך ולשגשג בעידן הדיגיטלי הזה.

למידה דיגיטלית משולבת הפכה לכלי הכרחי במערכת האקולוגית החינוכית של ימינו. למידה שכזו אינה רק תוספת לשיטות ההוראה למידה והערכה שלנו; אלא, זהו כוח בעל פוטנציאל לחולל מהפכה בדרך שבה אנו מחנכים את תלמידינו.

באמצעות שילוב הדיגיטל בתהליכי ההוראה, למידה והערכה, נוכל ליצור סביבות למידה מרתקות, מותאמות, דיפרנציאליות ודינאמית הנותנת מענה לצרכים של הלומדים וליעדי המחוז.

עם זאת, עלינו להכיר גם באתגרים הנלווים לשילוב הדיגיטל. עלינו לנווט בנוף המשתנה ללא הרף של כלים ופלטפורמות דיגיטליות, ולהבטיח שהתלמידים שלנו מצוידים במיומנויות החשיבה הביקורתית והאוריינות הדיגיטלית הדרושים כדי לשגשג בעולם המתפתח במהירות.

עלינו גם לטפל בפער הדיגיטלי, ולהבטיח שלכל המורים והתלמידים, יהיו היכולות ותהיה גישה שווה להזדמנויות למידה דיגיטליות.

מזמינה את כולנו לאמץ את העידן הדיגיטלי בלב שלם. בואו ניקח חלק בהעצמת התלמידים שלנו עם הכישורים הדרושים כדי לא רק לנווט במרחבי הדיגיטל, אלא גם לעצב את העולם הדיגיטלי שבו הם חיים. ביחד, נוכל ליצור עתיד שבו למידה דיגיטלית משולבת הופכת לנורמה, שבו התלמידים שלנו הופכים ליוצרים, חדשנים ואזרחים דיגיטליים אחראיים.

אני מזמינה את כולכם להשתתף ולשתף בידע, בחשיבה, לשתף בחוויותיכם ולחקור גישות חדשניות לשילוב למידה דיגיטלית בכיתות.

הבה נצא למסע הזה ביחד, מאוחדים על ידי התשוקה שלנו לחינוך והמחויבות הבלתי מעורערת שלנו להצלחת התלמידים שלנו.

בברכת שנה של עשייה ויצירה משותפת.🖥️

סמדר רוזנברג

ממח"ית תקשוב

מחוז חיפה